неділя, 30 жовтня 2016 р.

 ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ ЗДОРОВОМУ СПОСОБУ ЖИТТЯ


               Здоров'я дитини багато в чому залежить від того, як багато він знає про те, що потрібно робити, щоб не хворіти. Навчіть дитину стежити за своїм здоров'ям. Це допоможе йому в майбутньому самостійному житті.


Інструкція
1.     Привчайте дитину дотримуватись особистої гігієни з самого раннього віку. Він повинен знати і не порушувати важливі правила, що перед їжею і після туалету необхідно мити руки, вранці зачісуватися, двічі на день чистити зуби, щодня міняти нижню білизну. Особливо ретельно потрібно стежити за охайністю хлопчиків, вони менш акуратні і часто погано стежать за чистотою рук та одягу. Поясніть дитині доступно, що своєчасне миття рук і тіла знижує ризик зараження різними інфекціями, що передаються при контактній взаємодії.
2.     Навчіть дитину робити зарядку. Починайте з неї щоранку - виконуйте вправи разом, це зарядить бадьорістю і вас, і дитини. Потім дитина звикне і буде робити зарядку сам. Зарядка сприяє пробудженню організму та імунної системи: всі захисні функції тіла починають працювати в активному режимі. А значить, шанси захворіти у дитини знижуються.
3.     Крім щоденної зарядки, корисно проводити гартують процедури. Можна почати загартовування з ранкових обтирань тіла рушником, змоченим у холодній воді, або з прийняття контрастного душ. Гартують процедури зміцнюють імунну систему, а значить, дитина буде здоровий.Більше гуляйте на свіжому повітрі.
4.     Виїжджайте в ліс і гори, ви отримаєте не тільки естетичну насолоду від природи, а й вдихнете чистого кисню, який так важливий всім клітинам організму.
5.     На фізичний розвиток і стан здоров'я впливає спорт. Якщо ваша дитина тягнеться до спорту - це чудово, сміливо записуйте його в спортивну секцію, там він буде фізично розвиватися і зміцнювати своє здоров'я. Якщо ж дитина не охоче займається спортом, а воліє читати або грати на музичному інструменті, що не примушуйте його. Просто стежте за тим, щоб він достатню кількість часу гуляв на свіжому повітрі щодня: тоді він може попустувати, побігати, виплеснути енергію.
6.     Щодня снідайте. При попаданні їжі в шлунок організм прокидається, і активізуються обмінні процеси. Вживайте в ранкові години низькокалорійні продукти і свіжовичавлений сік. Сік можна замінити чаєм або кавою, але це тільки якщо серцево-судинна система в повному порядку. Також не забувайте їсти п'ять разів на день, але невеликими порціями. Від переїдання організм починає напружуватися, а це йде не на благо здоров'ю, погіршується обмін речовин і відбувається збій в роботі шлунка і кишечника.
7.     Щоб навчити дитину бути здоровим, прищеплюйте йому правильне ставлення до себе, до життя і до людей. Незадоволений всім, песимістичний людина, що страждає комплексами і не довіряє людям, навряд чи буде здоровим і щасливим. Зате дуже добре впливають на здоров'я гарний настрій, щирий дзвінкий сміх, насолода життям і спілкування з друзями.
8.     Не приймайте без призначення лікаря сильнодіючих лікарських засобів, а з рослинними будьте обережні. І навіть вітаміни і біфідобактерії краще вживайте, попередньо проконсультувавшись з фахівцем. А заодно і пройдіть профілактичний огляд.

Немає коментарів:

Дописати коментар